Pizza już od setek lat już uwielbiana przez spore grono ludzi. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu smakowi oraz łatwości wykonania jest ubóstwiana przez osoby niezależnie od wieku oraz wykonywanego zawodu. Co jednak ze sportowcami? Czy oni również mogą pozwolić sobie na kawałek pizzy? 

Co to jest Cheat Day?

Po kilkudziesięciu dniach restrykcyjnej diety przyszła pora na dzień, w którym będziemy mogli jeść, co chcemy. Wszystko to oczywiście w ramach zapotrzebowania kalorycznego. Ten dzień nie tylko jest możliwością jedzenia tego, czego nie mogliśmy przez miesiące naszej diety, ale również jest resetem dla naszej psychiki. Po takim dniu bardzo często sportowcy wracają do swojej diety i przez kilka miesięcy mogą nadal realizować swoje założenia dietetyczne i treningowe. Co ważne, jeżeli Cheat Day zostanie przez nas odpowiednio zaplanowany, nie powinniśmy mieć problemu z podwyższaną masą naszego ciała. Jeżeli trzymaliśmy się naszego progu kalorycznego, waga nie powinna znacząco podskoczyć. Jeżeli jednak tak będzie, waga wróci za kilka dni do normy za sprawą treningów.

Wbrew pozorom Cheat Day jest również szansą na dostarczenie dla naszego organizmu potrzebnych witamin i minerałów. Dieta sportowca mimo wysokiej jakości, niekiedy zawiera deficyty pewnych witamin i związków organicznych, które znajdują się np. w pizzy lub fast foodach. Jest to zatem doskonała okazja do tego, aby nie tylko skosztować jedzenie, za którym tęskniliśmy od miesięcy, ale również szansa na uzupełnienie brakujących minerałów.

Nie bez znaczenia jest również dalsza chęć do treningów. Oczywiście głównym motorem napędowym sportowców są ich sukcesy, ale warto również pamiętać, że perspektywa możliwości zjedzenia od czasu do czasu niezbyt zdrowych rzeczy, również jest bardzo mobilizująca. Sportowiec wie wtedy, że za kilka lub kilkanaście dni będzie mógł zjeść niezdrową rzecz bez wyrzutów sumienia, że jego plan dietetyczny ulegnie załamaniu i wszystko trzeba będzie zaczynać od samego początku.

Cheat Day a jedzenie pizzy

Pizza na dowóz w trakcie Cheat Day jest bardzo częstym rozwiązaniem. Pizza w dostawie nie wymaga od nas nic poza zamówieniem telefonicznym lub online i opłaceniem zamówienia. Dzięki temu nie musimy tracić pieniędzy i czasu na dojazd do centrum miasta, aby zjeść pyszną pizzę. Ma to spore znaczenie we Wrocławiu, gdzie zazwyczaj musimy poświęcić kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, aby dotrzeć do naszej ulubionej pizzerii.

Bardzo częstym rozwiązaniem jest również nocna pizzeria Wrocław. Jeżeli przez cały dzień nie udało nam się zamówić i skonsumować pizzy – nic straconego. We Wrocławiu działają pizzerie, które zachęcają do tego, aby w godzinach nocnych zamawiać tę potrawę. Dzięki stosunkowo niewielkiemu ruchowi na ulicach nasz dostawca może dotrzeć do nas w znacznie szybszym tempie, niż w przypadku pory dziennej, gdzie ruch na ulicach jest znacząco większy. Wiele osób uważa, że pizza w nocnych godzinach z dostawą smakuje nawet lepiej niż za dnia ze względu na niepowtarzalny klimat.

Podsumowanie

Pizza na zamówienie we Wrocławiu cieszy się bardzo dużą popularnością. Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo ciężko było znaleźć dobrą pizzerię, która nie tylko była pyszna, ale również cenowo nie odbijała się negatywnie na naszym portfelu. Obecnie praktycznie w każdej dzielnicy miasta możemy spotkać i przetestować pizzerię, która być może zostanie naszą ulubioną.

Co ciekawe, pizza nadaje się również dla sportowców, którzy po ciężkich treningach mają ochotę na coś, co pozwoli, chociaż na trochę zapomnieć im o trudach utrzymywania reżimu treningowego. Pizza przez wielu ludzi jest uważana za wysokokaloryczną. Jest to prawda, ale należy wziąć pod uwagę, że pizzerie bardzo mocno przykładają uwagę do tego, z jakich produktów ich pizza jest wytwarzana. W dzisiejszych czasach pizzeria, która stosuje produkty bardzo niskiej jakości, nie ma racji bytu. Potencjalni klienci znacznie bardziej będą preferowali zjedzenie pizzy z lokalu, gdzie jakość produktów i dobro klienta jest zawsze na pierwszym miejscu.