Skaner kosmetyczny na telefon!

Jestem uzależniona od telefonu i otwarcie się do tego przyznaję. Towarzyszy mi praktycznie wszędzie a kiedy jest rozładowany czuję się zagubiona 😀 Jak przystało na beautymaniaczkę, znalazłam aplikację, która totalnie ułatwiła mi życie i może ułatwić również Twoje!

Cosmetic Scan, to aplikacja za pomocą której, po zeskanowaniu składu produktu wyświetla się dokładny jego opis wraz z analizą składników.

Większość z nas idąc do sklepu po dany kosmetyk albo nie zastanawia się co dokładnie w nim jest, albo owszem czyta skład ale niewiele z niego rozumie, albo czyta, nie rozumie i odkłada przerażona na miejsce. Ja znajduję się gdzieś pomiędzy tą drugą a trzecią grupą.

Niekiedy przeraża mnie długość INCI na tyle, że przekonana o zasadzie ” im mniej tym lepiej” odkładam rzecz z powrotem na półkę, chociaż składniki wcale nie muszą od razu sprawić, że wypadną mi włosy z głowy czy dostanę nieodwracalnego uczulenia na całym ciele.

Przygotowałam przewodnik po tej aplikacji, aby jak najbardziej zobrazować i opisać jej przydatność.  Zdziwicie się co to cudo potrafi 😀

 

Od razu po odpaleniu aplikacji zobaczysz skaner kodów kreskowych. Na powyższych zdjęciach widać dokładnie jak to będzie wyglądać. Przyzwyczajona do aparatu w telefonie szukałam miejsca, gdzie będę mogła ” zrobić zdjęcie”. Aplikacja jednak działa podobnie co skanowanie kodów QR a mianowicie powinna automatycznie przerzucić Cię do odpowiedniego produktu.

 

*Skanując kod kreskowy dostaniesz natychmiastowy efekt wyszukiwania!

W momencie, gdy wyskoczy Ci odpowiedni produkt, którego szukasz wyświetlą Ci się następujące informacje:

 • potencjalne alergeny
 • substancje komedogenne
 • substancje potencjalnie szkodliwe
 • substancje podejrzane o właściwości rakotwórcze
 • substancje niewskazane dla kobiet w ciąży
 • substancje zakazane w UE

Liczby pod ikonkami będą wskazywały na to, ile składników w składzie jest zidentyfikowanych z danym rodzajem. W przypadku tej odżywki do rzęs znajdują się 2 potencjalne alergeny oraz jedna substancja komedogenna.

Klikając na „Zobacz pełen skład produktu” przejdziesz do całej listy składników o których dodatkowo będziesz mógł poczytać skąd się biorą i za co są odpowiedzialne.

Zakładka ” Sprawdź gdzie kupisz” informuje o sklepach w których dostępna jest dana rzecz wraz z ceną i klikając na interesujące Cię pole zostaniesz przekierowana do danego sklepu.  Minusem jest to, że baza sklepów jest niewielka i często można znaleźć taniej na własną rękę.

 

Po kliknięciu na trzy poziome kreski z boku u góry ekranu pojawi Ci się menu aplikacji, gdzie dostępny jest profil użytkownika. Z tego poziomu możesz dodawać indywidualne składniki, na które twoja skóra reaguje niewłaściwie.

Masz dostęp do historii skanowanych produktów, zawsze możesz do nich wrócić, np w domu przeczytać na spokojnie właściwości i skład i dopiero wtedy zdecydować się na zakup.

Na końcu znajduje się ” Lista produktów”  Lista dzieli się na te, które zaznaczyłaś, że są dobre oraz na te, które szkodzą. W każdej chwili możesz do nich wrócić i przeczytać o konkretnych składnikach albo sprawdzić cenę.

 

Istnieje możliwość ręcznego wpisania nazwy produktu, klikając lupkę, aplikacja prześwietli ok 200 000 produktów w taki sam sposób, jak robi to podczas skanowania. Reszta czynności przebiega dokładnie tak samo jak opisywałam wyżej.

Jeżeli okaże się, że skanowanego produktu nie ma w bazie danych, bez problemu możesz go tam umieścić. Skaner sam da Ci znać, że produkt nie występuje i zaproponuje dodanie produktu do bazy danych. Dalej należy postępować zgodnie z instrukcją pokazaną w obrazkach poniżej.

-> dodaj produkt
-> wpisz nazwę produktu i dodaj zdjęcia frontu oraz składu
-> na koniec kliknij wyślij!

Dalej pojawi się informacja, że zostało to przekazane do bazy danych i jeżeli autoryzacja przejdzie pomyślnie produkt zostanie dodany, a Ty dostaniesz informację na telefon o tym fakcie! 🙂

W każdej chwili w „i” można przeczytać legendę nieco dokładniej opisującą konkretne ikonki.

 

Mi aplikacja przydaje się w codziennym użytkowaniu. Zwykle nie mam problemów z uczuleniami ale fajnie jest wiedzieć co się na sobie stosuje. Polecam tą apkę osobom, które rzeczywiście zmagają się z wrażliwą i skłonną do alergii skórą ale także takim, które nie są pewne co kryje w sobie dany kosmetyk.

Najważniejsze jest to, że aplikacja jest zupełnie za darmo! Dostępna w Google Play a także w App Store.

Jeżeli spodobała Ci się tego typu notka a może chcesz poznać więcej takich przydatnych aplikacji, pisz w komentarzach!

 

4 Comments

Add Yours
 1. 1
  DAGMARA

  Mam mieszane uczucia co do tego typu aplikacji. Jedno mnie bardzo zaciekawiło… Mianowicie „substancje zakazne w UE… Jak kosmetyk z drogeryjnej półki, który obecny jest na polskim rynku może mieć substancje niedozwolone? Przedziwne.

  • 2
   Paczi

   Masz rację ale nie zapominajmy, że nie kupujemy tylko i wyłącznie drogeryjnych kosmetyków ale także zdarzają się azjatyckie albo chociażby podróbki z Chin. Tak czy inaczej ja się nie spotkałam jeszcze, żeby jakaś substancja w kosmetyku, które skanowałam była zakazana w UE 😛

  • 3
   Emel

   Aplikacja nie ogranicza się do drogeryjnej półki. Przecież w internecie można zamówić wszystko i ściągnąć z drugiego końca świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *